NL17SG00AMUTCG
Mfr.Part #
NL17SG00AMUTCG
Manufacturer
onsemi
Package/Case
Datasheet
NL17SG00AMUTCG
Description
IC GATE NAND 1CH 2-INP 6UDFN
Stock
760
Manufacturer :
onsemi
Product Category :
Gates and Inverters
Current - Output High, Low :
8mA, 8mA
Current - Quiescent (Max) :
500 nA
Features :
Logic Level - High :
1.7V ~ 2V
Logic Level - Low :
0.7V ~ 0.8V
Logic Type :
NAND Gate
Max Propagation Delay @ V, Max CL :
5.4ns @ 3.3V, 30pF
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Circuits :
1
Number of Inputs :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
6-UFDFN
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
6-UDFN (1x1)
Voltage - Supply :
0.9V ~ 3.6V